League Table Under 16 Division 3 Championship

Team Played Won Lost Drawn Points
Erins Isle 4 3 1   9
Ballinteer St Johns A 4 2 2   6
Clanna Gael/Fontenoy 3 2 1   6
Ballyboden St Endas B 4 2 2   6
St Peregrines 3 1 2   3
St Brigids A 2   2   0
  • Time
  • Team1
  • Scores
  • Team2
  • Referee
  • Comment
  • 27/08/2017
  • 10:00
  • Ballinteer St Johns A
  • 7-11 7-17
  • St Peregrines
  • Pat Murphy
  •   
  • Venue: Marley Park

  • 10:00
  • Clanna Gael/Fontenoy
  •  
  • St Brigids A
  • Harry Crowley
  •   
  • Venue: Ringsend

  • 10:00
  • Erins Isle
  • 3-13 5-8
  • Ballyboden St Endas B
  • Liam Aherne Clarke
  •   
  • Venue: Finglas

  • 03/09/2017
  • 10:00
  • St Peregrines
  • 5-10 8-7
  • Erins Isle
  • Gary Boyce
  •   
  • Venue: Blakestown

  • 11:00
  • St Brigids A
  • 5-4 11-5
  • Ballinteer St Johns A
  • Peter Trimble
  •   
  • Venue: Russell Park

  • 16:00
  • Ballyboden St Endas B
  • 4-8 5-7
  • Clanna Gael/Fontenoy
  • Eugene Murphy
  •   
  • Venue: Pairc Ui Mhurchu

  • 10/09/2017
  • 10:00
  • Ballinteer St Johns A
  • 7-10 2-9
  • Ballyboden St Endas B
  • Reg Harbron
  •   
  • Venue: Marley Park

  • 10:00
  • Clanna Gael/Fontenoy
  • 2-9 4-8
  • Erins Isle
  • Derek Greene
  •   
  • Venue: Ringsend

  • 17/09/2017
  • 10:00
  • Ballyboden St Endas B
  • 9-10 5-10
  • St Peregrines
  • John Doherty
  •   
  • Venue: Pairc Ui Mhurchu

  • 10:00
  • Erins Isle
  • 6-7 3-5
  • St Brigids A
  • Philip Cullen
  •   
  • Venue: Finglas

  • 18/09/2017
  • 19:30
  • Clanna Gael/Fontenoy
  • 3-18 2-14
  • Ballinteer St Johns A
  • Laura Bourke
  •   
  • Venue: Ringsend

  • 01/10/2017
  • 16:00
  • St Brigids A
  •  
  • St Peregrines
  • Tom Casserly
  •   
  • Venue: Russell Park

  • 08/10/2017
  • 16:00
  • Ballinteer St Johns A
  •  
  • Erins Isle
  • TBC
  •   
  • Venue: Marley Park

  • 16:00
  • St Brigids A
  •  
  • Ballyboden St Endas B
  • TBC
  •   
  • Venue: Russell Park

  • 16:00
  • St Peregrines
  •  
  • Clanna Gael/Fontenoy
  • TBC
  •   
  • Venue: Blakestown