League Table Under 16 Division 3

Team Played Won Lost Drawn Points
Man O War 6 6     18
Ballyboden St Endas B 7 5 2   15
Erins Isle 6 4 2   12
St Peregrines 7 4 3   12
Round Towers (C) 7 3 4   9
O Dwyers 7 2 5   6
St Judes 5 1 4   3
Bray Emmets 7 1 6   3
  • Time
  • Team1
  • Scores
  • Team2
  • Referee
  • Comment
  • 26/02/2017
  • 16:15
  • Man O War
  • 6-11 3-0
  • O Dwyers
  • Maurice Mulcahy (Pending)
  • org ref not avail
  •   
  • Venue: Man O War

  • 12/03/2017
  • 16:00
  • Erins Isle
  • 2-10 5-12
  • St Peregrines
  • Derek McKittrick (Pending)
  • org ref not avail
  •   
  • Venue: Finglas

  • 16:00
  • Man O War
  • 3-13 5-4
  • Ballyboden St Endas B
  • Liam Aherne Clarke (Pending)
  •   
  • Venue: Man O War

  • 16:00
  • Round Towers (C)
  • 4-9 4-3
  • St Judes
  • Stephen Harbron (Pending)
  • not played from 05/03
  •   
  • Venue: Clondalkin

  • 26/03/2017
  • 16:00
  • Ballyboden St Endas B
  • 3-5 1-12
  • Erins Isle
  • Laura Bourke (Pending)
  •   
  • Venue: Pairc Ui Mhurchu

  • 16:00
  • Man O War
  • 7-8 0-1
  • Bray Emmets
  • Philip Cullen (Pending)
  •   
  • Venue: Man O War

  • 16:00
  • St Peregrines
  • 4-13 3-6
  • St Judes
  • Tom Casserly (Pending)
  •   
  • Venue: Blakestown

  • 02/04/2017
  • 16:00
  • O Dwyers
  • 4-3 3-7
  • Bray Emmets
  • Derek Oman (Pending)
  •   
  • Venue: Bremore Park

  • 16:00
  • St Judes
  • 6-6 9-7
  • Ballyboden St Endas B
  • Lee Moroney (Pending)
  •   
  • Venue: Tymon North

  • 03/04/2017
  • 18:30
  • Round Towers (C)
  • 5-9 4-10
  • St Peregrines
  • Chris O Grady (Pending)
  •   
  • Venue: Clondalkin

  • 09/04/2017
  • 16:00
  • Erins Isle
  • 3-10 3-4
  • Bray Emmets
  • Lorraine O'Sullivan (Pending)
  •   
  • Venue: Finglas

  • 10/04/2017
  • 19:00
  • St Peregrines
  • 5-18 2-4
  • O Dwyers
  • Tom Casserly (Pending)
  • intercounty clash 09/04
  •   
  • Venue: Blakestown

  • 23/04/2017
  • 16:00
  • Round Towers (C)
  • 2-3 6-17
  • Man O War
  • Tommy Clinton (Pending)
  •   
  • Venue: Clondalkin

  • 16:00
  • St Judes
  •  
  • Erins Isle
  • Jonny Jackson (Pending)
  •   
  • Venue: Tymon North

  • 16:00
  • St Peregrines
  •  
  • Bray Emmets
  • Laura Bourke (Pending)
  • conceded by bray emmets
  •   
  • Venue: Blakestown

  • 27/04/2017
  • 18:30
  • Ballyboden St Endas B
  • 7-10 2-5
  • Round Towers (C)
  • Reg Harbron (Pending)
  •   
  • Venue: Pairc Ui Mhurchu

  • 30/04/2017
  • 16:00
  • St Judes
  • 5-8 4-13
  • O Dwyers
  • Stephen Harbron (Pending)
  • intercounty clash 12/03
  •   
  • Venue: Tymon North

  • 07/05/2017
  • 16:00
  • Ballyboden St Endas B
  • 8-4 4-9
  • St Peregrines
  • Stephen Harbron (Pending)
  • not played 26/02
  •   
  • Venue: Pairc Ui Mhurchu

  • 16:00
  • Erins Isle
  • 1-7 4-6
  • Man O War
  • Peter Trimble (Pending)
  •   
  • Venue: Finglas

  • 16:00
  • O Dwyers
  • 6-15 1-5
  • Round Towers (C)
  • Derek McKittrick (Pending)
  • intercounty clash 26/03
  •   
  • Venue: Bremore Park

  • 16:00
  • St Judes
  • 6-11 4-5
  • Bray Emmets
  • Eugene Murphy (Pending)
  •   
  • Venue: Tymon North

  • 14/05/2017
  • 16:00
  • Ballyboden St Endas B
  • 3-12 2-8
  • Bray Emmets
  • Chris O Grady
  •   
  • Venue: Pairc Ui Mhurchu

  • 16:00
  • St Peregrines
  • 1-3 6-13
  • Man O War
  • Tom Casserly
  • not played 05/03
  •   
  • Venue: Blakestown

  • 17/05/2017
  • 19:00
  • Erins Isle
  • 5-5 2-2
  • Round Towers (C)
  • Peter Trimble
  • strictly play or concede
  •   
  • Venue: Finglas

  • 21/05/2017
  • 16:00
  • Man O War
  •  
  • St Judes
  • John Goulding (Pending)
  • strictly play or concede
  •   
  • Venue: Man O War

  • 16:00
  • O Dwyers
  • 3-4 6-9
  • Ballyboden St Endas B
  • Gerry McNally (Pending)
  • strictly play or concede
  •   
  • Venue: Bremore Park

  • 16:00
  • Round Towers (C)
  • 5-11 5-2
  • Bray Emmets
  • Pat Murphy
  • strictly play or concede
  •   
  • Venue: Clondalkin

  • 28/05/2017
  • 16:00
  • O Dwyers
  • 3-3 5-12
  • Erins Isle
  • Derek McKittrick (Pending)
  • from 05/03
  •   
  • Venue: Bremore Park